Zaman kaybetmeyin,Seyahat Sağlık Sigortası için en uygun fiyat teklifini ücretsiz alın

Seyahat Sağlık Sigortası

Genellikle seyahat süresince geçerli olacak şekilde yapılan kısa vadeli bu özel sigorta çeşidi, genel olarak aşağıdaki teminatları kapsamaktadır.

  • Maddi zararların karşılanması
  • Sağlık giderleri
  • Sürekli sakatlık
  • Ölüm

Yukarıda sıraladığımız ana teminatlar dışında çeşitli sigorta şirketlerinde bulabileceğiniz seyahat sağlık sigortasına ek teminatlarda vardır. Bu ek teminatları genel olarak sıralamak gerekirse; sağlık dışında seyahat esnasında başınıza gelebilecek, bagajlar ile ilgili zararların karşılanması, seyahat gecikmesi veya iptali durumunda uğranılan zararların karşılanması gibi ek teminatlara da rastlanabilir.

Yaptıracağınız seyahat sağlık sigortası kapsamında seyahat ettiğiniz bölgede ani rahatsızlanma veya kaza geçirmeniz durumunda, kaldırılacağınız hastanede yapılan müdahale masrafları, gerekli görüldüğü durumlarda yapılacak ameliyat masrafları ile doktor tarafından yazılan ilaçların masrafları, sigorta şirketi tarafından ödenir.

Ayrıca kaldırılan hastanede gerekli ekipmanların bulunmaması durumunda daha teşekküllü bir sağlık kurumuna nakil masrafları da sigorta kapsamı içerisindedir. Ayrıca taburcu olunması durumunda, tedavi eden sağlık kurumunun raporu doğrultusunda, seyahatin devam edilemeyeceği ve kişinin ikametgahına geri dönmesi gerekliliğine karar verilirse, dönüş masrafları da poliçe kapsamına dahil edilmek suretiyle sigorta şirketi tarafından ödenir. Bu durumunun dışında sigortalı geçirdiği rahatsızlık veya kazadan dolayı vefat eder veya sakat kalırsa, yakınlarına seyahat sigortası poliçesinde belirtilen tutarlarda tazminat ödemesi de gerçekleşir.